HC TS Varnsdorf - HC Turnov 1931 4:11

03.12.2017 | Libor Šlechta, Martin Volf

Turnov po dvou zápasech, kdy v KLM vyšel bodově naprázdno, opět naplno bodoval. Turnov tak veze z Varnsdorfu důležitý bodový zisk a udržuje si náskok pře dotírající Lomnicí.

12. kolo | Neděle 03.12.2017, 15:00 | Varnsdorf

HC TS Varnsdorf - HC Turnov 1931

4:11

1:2, 0:4, 3:5

Branky: 2. Rubeš (Pořádek, Hercog), 44. Damnitz, 55. Kvaček (Falta), 59. Rubeš (Žďánský, Fichtner) – 6. Maděra, 17. Duda (Jágr, Hanuš), 29. Maděra, 34. Hanuš (Isach, Maděra), 37. Maděra (Isach), 39. Maděra (Isach, Hanuš), 44. Dvořák (Šimůnek Jiří), 47. Isach (Maděra), 49. Jágr (Šimůnek Jakub, Eichler), 52. Šimůnek Jiří (Hanuš), 54. Hujer (Zákoutský Jan)
Vyloučení: 5:7
Využití: 0:2, v oslabení: 0:2
Zásahy brankářů: 33:35 (12:13, 7:14, 14:8)
Rozhodčí: Bernat - Krejbich, Hanzlík

Diváci: 42

HC TS Varnsdorf: Března (od 47. min Sláma) - Kvaček, Bali Šoltés, Falta, Saska, Štefan, Damašek - Žďánský, Damnitz, Matějka, Prokop, Hercog, Rubeš, Fichtner, Pořádek, Heinze

HC Turnov 1931: Fikrt - Zákoutský Jan, Šimůnek Jakub, Zákoutský Petr, Eichler - Hanuš, Jágr, Duda - Isach, Maděra, Hujer - Dvořák, Šimůnek Jiří

První třetina byla upracovaná a hrou ne příliš pohledná z obou stran. Domácí šli do vedení hned v 2. minutě. V 5. minutě však odpověděl turnovský Maděra. Když 3 minuty před první sirénou zvyšoval Duda, mohlo se hostům dýchat o něco lépe. Série faulů však vyústila v oslabení 3 proti 5 a na turnovského brankáře Fikrta a trojici bránících hráčů čekaly horké chvilky. Tlak domácích i jejich šance Turnov ustál a uhájil těsné vedení 1:2.
Druhou část hry Turnovští zahajovali ještě oslabeni o jednoho hráče v poli. Obrovský tlak domácích ustáli ale bez úhony a od této chvíle jako by existovalo na ledě jen jedno mužstvo. Turnov lépe bruslil a kombinoval a když se třikrát trefil Maděra a jednou Hanuš, odcházelo se do šaten už za stavu 1:6.
Tento pohodlný náskok hráči Turnova kontrolovali i ve třetí třetině. Varováním však byla branka domácích ve 44. minutě. A jak bylo vidět, nervozitu to na turnovské hole nepřineslo. Už po 17 ti vteřinách vrátil 5 ti brankové vedení Turnovu Dvořák. Hráči Turnova hráli uvolněně a bavili se hokejem, což se promítlo v dalším navýšení vedení. Nejprve se trefil v 47 Isach. Po něm přidal branku Jágr a desítku vystřelil Šimůnek Jiří. Turnovský střelecký účet uzavřel jedenáctou brankou v síti Varnsdorfu Hujer. Domácí stihli už jen kosmetickou úpravu výsledku dvěma brankami v závěru. Ukazatel skóre po posledním hvizdu rozhodčího se zastavil na konečných 4:11 pro hosty z Českého ráje.