2. kolo | Čtvrtek 06.10.2016, 20:30 | Lomnice

HC Mírová pod Kozákovem - HC Gasservis Turnov 1931 "B"

1:7

0:4, 1:1, 0:2

Branky: 21. Stantejský (Kolomazník) - 6. Lamač (Řezníček), 8. Helm (Řezníček), 9. Konejl (Zákoutský P.), 12. Konejl (Hájek), 23. Řezníček (Lamač), 42. Zákoutský P. (Lamač), 43. Konejl (Řezníček)
Vyloučení: 0:2
Využití: 0:0, v oslabení: 0:0
Zásahy brankářů:
Rozhodčí: Mařan, Lukáč

Diváci: 5

HC Mírová pod Kozákovem: Dědeček - Štryncl, Prokůpek, Vaníček, Stantejský, Kopal, Kolomazník, Krotil, Havel

HC Gasservis Turnov 1931 "B": Zuzaňák - Mikule, Zákoutský P., Pitel - Lamač, Řezníček, Hájek, Helm, Konejl, Jakubec

Tak nám začala nová sezóna B týmu. Na začátek nám los přidělil hratelného soupeře. V první třetině jsme vyhráli 0:4, přestože jsme se až do 6.minuty strachovali, pak jsme vstřelili první branku z rukou La Matche, který otevřel účet, další branku přidal hráč Miro Helm, pro ty kteří znají Helmův žleb z Pána Prstenů, tak to jméno není náhodné. Jen mu chybí prsten, snad to jeho manželka napraví a dodatečně mu nějaký věnuje. Pak přišla dvojitá chvilka hráče Dobrá duše, který vstřelil dvě branky. Tím byla první třetina ukončena.
Ve druhé třetině náš brankář Susanne obdržel z první střely utkání první branku, nicméně do konce zápasu ho soupeř zasypal dalšími 10 střelami a mnohdy nebezpečnými. Takže statistika úspěšnosti se vyhoupla přes 90%. Poté přidal branku Řezník, který k ní přidal celkem tři asistence a nováček v našem dresu Jacob komentoval jeho výkon jako souznění nebe, duše a hip-hoperské lásky. Druhá třetina v níž turnovští znatelně polevili nebo soupeř nabral obrátky skončila 1:1. Přestávku jsme strávili na lavičce, každý si povídal a nikdo nechtěl přestat, ale gong upozorňující na zahájení třetího dějství nešlo přeslechnout.
Ve třetí třetině se hrál zajímavý hokej. Odehrálo se několik soubojů u mantinelu a po přihrávce La Matche zvýšil skóre hráč Zákoutský. A přesně o minutu a dvě vteřiny později vstřelil hráč Dobrá Duše další branku, čímž dokonal hattrick a je zmatený, protože neví, co to bude stát. Naše taktika se skládala z množství přihrávek v obraném pásmu, čímž byl soupeř nalákán k napadání. Poté byla vyslána přihrávka do brejku a z z toho vznikla nějaká šance, která buď skončila brankou nebo nějakým tlakem anebo soupeř vzal puk a ujížděl směrem do naší obranné třetiny. Tímto výčtem jsem vyčerpal všechny možnosti. Naštěstí mnohokrát nám tato taktika vyšla.
Uvidíme v dalších zápasech, chybí nám kapitán Milan Sojka, laborující s dlouhodobým zraněním. Naše hra se musí zlepšit, protože nás čekají náročnější soupeři a bude třeba vyvinout kreativnější ofenzivní příspěvky. Soupeř bojoval srdnatě a zarputile, patří mu všechna čest a děkujeme za sehrání skvělého utkání.