Ročník 2010 v České Lípě taktéž bez výhry.

18.12.2017 | Martin Volf

Shodně, jako starší spolubojovníci i přípravka 2. třída vyšla tentokráte v České Lípě naprázdno. Bilancování roku 2017 tedy bude - špatný start, špatný konec a mezi tím takřka bezchybné výkony. Poslední turnaj kalendářní sezony měl více společných rysů s tím prvním, než pouhý výsledek.

K prvému zápasu nastoupili naši borci proti domácímu „béčku“. Trenéři, vedeni snahou (stejně jako u prvého turnaje) o maximální prostor pro všechny hráče, vstoupili do utkání prakticky bez první řady, neboť jeden ze stálých členů vypomáhal devítkám a dva další nechali trenéři na lavičce, aby vytížili kádr celý a měli čerstvé hráče na českolipské áčko, tedy jejich silnější výběr. Do branky se postavil, stejně jako v minulém zápase Ondra.  Domácí však oproti minulým turnajům značně pozměnili sestavu, a tak se v týmu „B“ objevují v každé řadě posily z áčka a výsledek byl nasnadě. Střely ze střední vzdálenosti pod horní tyčku branky zatěžovaly naše konto se železnou pravidelností a i přes maximální snahu našeho sršního roje končila první třetina za stavu 1:9 pro domácí. Do druhé třetiny nastoupila brankářská jednička a během této třetiny se dostali do hry i šetření hráči první řady. Tímto se převaha přesunula na naši stranu, ale i přes místy drtivý tlak zejména prvé řady, která soupeře vždy zatlačila před jeho branku a pořádala střelecké závody, se nepodařilo vítězství převážit na naši stranu. Poprvé v této sezóně jsme tak podlehli České Lípě II. a to v poměru 6:10.
Druhý zápas s domácí elitou byl lehkým déjà vu prvého turnaje a zápasu s Frýdlantem. I tentokráte vytěžil soupeř z nestejného počtu řad. Domácí nastoupili pouze ve dvou formacích, nedošlo proto k obvyklému nasazování shodných formací na sebe. Pouze naše první vozba byla schopna domácí elitu udržet jakž, takž na uzdě, ale na straně druhé nabyla schopna při střídáních na domácí druhou řadu držet střelecký kontakt. Domácí byli lepší po všech stránkách a tak i druhé utkání skončilo jejich vítězství, tentokráte v poměru 12:4.
V roce 2017 čekají naše nejmladší ještě dva turnaje. Po novém roce se těšíme na dvě lednová domácí představení a to turnaje 7.1. a 21.1.2018, v obou případech začínáme v 11.15 hod a těšíme se na diváckou podporu.

Generální partner
Ročník 2008 veze vítězství 5:3 z Lomnice nad Popelkou

Černý víkend Lomnického hokeje dokonal ročník 2008, který nedalekého rivala porazil na jejich ledě.

Přípravka 2010 doma stoprocentní.

Nejmenší domácí borci absolvovali druhý turnaj sezóny v domácím prostředí, a tentokráte prolomili prokletí a na svém domácím...